< >

درباره پایگاه INPO

پايگاه تخصصي مطالعاتي INPO مكاني صرفاً علمي و آكادميك جهت استفاده اساتيد، دانشجويان و علاقمندان حوزه سياست بين الملل (روابط بين الملل،‌ مطالعات منطقه‌اي، علوم سياسي، حقوق بین الملل و سایر گرایش‌های مرتبط)، که با هدف توسعه و ترویج روزافزون گرایشات آکادمیک در حوزه سیاست بین الملل راه اندازی شده است. این پایگاه بدون شک در آینده ای نزدیک با کیفیتی بالاتر و با استفاده از نظرات اندیشمندان این حوزه حضوری چشم گیرتر در صحنه آکادمیک کشور ایفا خواهد نمود. اين پايگاه در نظام ساماندهي وب سايت های وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوري اسلامي ايران به ثبت رسيده و در چارچوب قوانين ج.ا.ايران فعاليت خواهدداشت.
آرشیو موضوعات
پیوند های دوستان
پیام امروز


پیوند های تخصصی

انديشكده روابط‌بين‌الملل
دیپلماسی ایرانی
مرکز مطالعات کاسپین
مرکز مطالعات خاورمیانه
مرکز تحقیقات استراتژیک
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز مطالعات وزارت امور خارجه
پايگاه تحليلي- خبري ريسنا
دانشكده وزارت امورخارجه
مركز مطالعات حقوق بين الملل
اتحاديه راديو و تلويزيونهاي اسلامي
مؤسسه مطالعات درياي خزر
مرکز پ‍‍ژوهش هاي استراتژيک خاورميانه
مؤسسه مطالعات بين المللي تهران
مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری
پژوهشكده مطالعات رهبردي
مركز پژوهشهاي مجلس شوراي اسلامي
مؤسسه ي مطالعات ملي
شورای فرهنگی اجتماعی زنان
دیپلمات : وبلاگ تخصصی سیاسی
وبلاگ روش تحلیل سیاسی
دانشنامه تخصصی حقوقی سیاسی
مرکز مطالعات عالی بین المللی
مرکز ملی جهانی شدن
ایران دیپلماتیک
موسسه مطالعات سیاسی
موسسه مطالعات آفران(آفریقا شناسی)
اطلاعات حقوق بین الملل
حقوق بين الملل هوا، فضا، ارتباطات
موسسه حقوق بین الملل پارس
نوشتارهایی در حقوق بین الملل
دنياي سياست
علم سیاست و روابط بین الملل
وبلاگ تخصصی حقوق ایران
پایگاه تخصصی حقوق بین الملل
پورتال سیاست ما
موسسه مطالعات آمریکا
مرکز مطالعات ژاپن
پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
مطالعات فرهنگی و رسانه ای
کانون پژوهش های دریای پارس

سایر پيوندها

اساتید مطرح کشور: جهانگير کرمي

اساتید مطرح کشور: جهانگير کرمي

دانشیار روابط بین الملل

گروه مطالعات روسیه دانشکده مطالعات جهان

آدرس ایمیل:   jkarami@ut.ac.ir
برچسب‌ها: معرفی اساتید مطرح کشور
۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

زیبا کلا و عشق : وقتی استاد علوم سیاسی از عشق می گوید

زیبا کلا و عشق : وقتی استاد علوم سیاسی از عشق می گوید

روایت دکتر زیبا کلام از نخستین عشق
یکی از موضوعات مورد علاقه رسانه ها و مردم در سراسر دنیا توجه به ابعاد خصوصی زندگی افراد مطرح  است. در ایران این موضوع با نگاهی منفی همراه شده و بعضاً ذهن ها در حریم خصوصی به سراغ موضوعاتی می رود که برای جامعه بار منفی دارد. از این رو آنها که فکر می کنند مردم به آنها توجه ای دارند بسیار در حفظ این حریم دقت دارند و اگر کسی در جایی از زندگی خصوصی آنها چیزی بگوید کار به شکایت و دادگاه می رسد. همیشه نیز شایعاتی در باب زندگی خصوصی اساتید مطرح در رشته هایی چون سیاست و ...، در میان دانشجویان رواج داشته و چه تحلیل های در یک رفتار استاد که نبوده و نیست که خود بیش از ما می شنوید و می دانید ... در این میان استاد زیباکلام به جهت نوع بیان و جسارت گفتار نقل محافل شایعات است. اما اینبار استاد خود پیش قدم شده و یک پنجره از زندگی خصوصی اش را برای همه باز کرده ... پایگاه اینپا با احترام به این استاد عزیز و دوست داشتنی این گزیده را در بخش بیوگرافی ها درج می کند. سایر اساتید عزیز هم اگر مشتاق بودند تا شایعاتی که دور و برشان می چرخد را پاسخ دهند ما در خدمتشان هستیم و دست بوس تمامی اساتید کشوریم .


برچسب‌ها: معرفی اساتید مطرح کشور
۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

معرفی اساتید مطرح کشور: دکتر محمود سریع القلم

معرفی اساتید مطرح کشور: دکتر محمود سریع القلم 

http://www.asriran.com/content/img/news/11936_826.jpg

مسئولیت: نائب رئیس مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه

تحصیلات: فوق دکتری روابط بین الملل، دانشگاه اوهایو دکتری روابط بین الملل، دانشگاه کالیفرنیای جنوبی فوق لیسانس روابط بین الملل، دانشگاه کالیفرنیای جنوبی لیسانس، علوم سیاسی / مدیریت، دانشگاه ایالتی نرتریج


برچسب‌ها: معرفی اساتید مطرح کشور
۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

معرفی اساتید مطرح : دکتر ناصر کاتوزیان

معرفی اساتید مطرح : دکتر ناصر کاتوزیان

دکتر امیر ناصر کاتوزیان در دوم اردیبهشت 1310 ( به روایت شناسنامه 1306 ) در محله ری تهران در خانواده ای مذهبی و اهل علم به دنیا آمد . در سال 1343 به دلیل مخالفت جدی با انقلاب سپید پهلوی و اعلام اینکه این اصلاحات برخلاف قانون اساسی و به معنی تعطیل مشروطیت است کار در دادگستری را رها کرد و به کارهای علمی روی آورد و به عنوان استاد وارد دانشگاه تهران شد.همزمان با اوج گرفتن انقلاب سال 1357 دکتر ناصر کاتوزیان که آن زمان استاد حقوق و رئیس گروه حقوق مدنی دانشکده حقوق دانشگاه تهران بود از طرف دکتر حبیبی به عنوان عضو هیات تدوین قانون اساسی انقلاب مشخص شد و نخستین پیش نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به کوشش وی فراهم آمد. کاتوزیان هم اکنون به عنوان استاد ممتاز دانشگاه تهران مشغول به فعالیت است. از وی کتاب های بسیاری منتشر شده است که تا کنون سه عنوان از این آثار به عنوان برگزیده جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی انتخاب شده است .


برچسب‌ها: معرفی اساتید مطرح کشور, دکتر ناصر کاتوزیان
۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

معرفی اساتید مطرح : دکتر محمد رضا ضیایى بیگدلى

معرفی اساتید مطرح : دکتر محمد رضا ضیایى بیگدلى

محمدرضا ضیایى بیگدلى استاد دانشگاه، حقوقدان و نویسنده متولد ۱۳۲۱ تهران است. تحصیلات ابتدایى و متوسطه را در تهران طى نموده و در سال 1340 از دبیرستان دارالفنون موفق به اخذ دیپلم ادبى شده. مطالعات غیردرسى او عمدتاً حول محور تاریخ اسلام، زندگى پیامبر و ائمه بوده و كتاب هاى «محمد؛ پیامبرى كه از نو باید شناخت» و «پیامبر» زین العابدین رهنما را مطالعه كرده است. پدرش كه درجه اجتهاد داشته و فردى معمم بوده و بعدها به تحصیل در دانشگاه هم روى آورده و مدرك دكتراى الهیات را از دانشگاه تهران دریافت كرده


۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

معرفي اساتيد مطرح كشور:‌ دكتر سعيد محمودي

معرفي اساتيد مطرح كشور:‌ دكتر سعيد محمودي

The image “http://www.iranianlawyers.com/local/cache-vignettes/L135xH180/arton69-81cfa.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

سعيد محمودى متولد ۱۳۲۶ تهران است كه بعد از تحصيلات راهنمايى و دبيرستان در سال۱۳۴۶ دانشجوى رشته علوم سياسى دانشگاه تهران مى شود و در سال۱۳۵۰ هم فارغ التحصيل مى گردد. تسلط او به زبان انگليسى باعث شده بود كه مدتى هم در عرصه دوبله فيلمهاى سينمايى به كار بپردازد. در سال۱۳۵۱ موفق مى شود در مقطع كارشناسى ارشد در مركز مطالعات عالى بين المللى دانشگاه تهران در رشته روابط بين الملل ادامه تحصيل دهد. بعدها او به دستگاه ديپلماسى كشور پيوست و در سال۱۳۵۸ كاردار ايران در سوئد شد و در مقطع بعد از انقلاب هم مصاحبه مهم محمدعلى رجايى را با تلويزيونهاى خارجى ترجمه كرد. در اين زمان او مسؤول امور كشورهاى بريتانيا و اسكانديناوى وزارت خارجه ايران شد. اما از آنجايى كه در سالهاى قبل از انقلاب به سوئد رفته بود و با خانمى سوئدى ازدواج كرده بود به ناچار در سالهاى بعد از انقلاب به سوئد رفت و به طور كامل از شغل خود كناره گرفت و به تحصيل پرداخت و در مهر ماه ۱۳۶۶ از تز دكتراى خود كه اولين كتاب چاپ شده اش هم بود دفاع كرد.


۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

بيوگرافي اساتيد مطرح : محمدرضا حافظ نيا

بيوگرافي اساتيد مطرح : محمدرضا حافظ نيا

The image “http://www.rasekhoon.net/_WebSiteData/Mashahir/Photos/096ceb16-856b-4167-8951-e4db88bf1a6d.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

دکتر محمدرضا حافظ نيا در سال 1334 ه. ش در روستاي خُراشاد بيرجند و در خانواده اي کشاورز متولد شد. وي فرزند بزرگ خانواده بود و در سن شش سالگي پدر خود را از دست داد و تحت سرپرستي مادر و بهمراه دو برادر کوچکترش (علي رضا و حسن رضا حافظ نیا) به زندگي پر از مشقت خود ادامه داد. او تحصيلات ابتدائي خود را در دبستان دقيقي روستاي خراشاد و تحصيلات متوسطه خود را در دبيرستانهاي خزيمه علم و شوکتي شهر بيرجند به اتمام رسانيد و در سال 1352 ه.ش ديپلم خود را در رشته طبيعي اخذ نمود. همان سال او در کنکور دانشگاهها شرکت نمود و در رشته جغرافياي طبيعي دانشسراي عالي ( که دو سال بعد به دانشگاه تربيت معلم تغيير نام يافت) پذيرفته شد. او دوره ليسانس (کارشناسي) را در رشته جغرافياي طبيعي(علمي) با معدل 81/3 (از 4) به پايان رسانيد و در جريان انقلاب اسلامي به زندان افتاد.

۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

معرفي اساتيد كشور :‌ دكتر حسين سليمي

معرفي اساتيد كشور :‌ دكتر حسين سليمي

http://www.irdiplomacy.ir/Images/DWriting/salimi_hossein_9982.jpg

دكتر حسين سليمي در سال 1342 در شيراز بدنيا آمد. ايشان داراي دكتري رشته روابط بين‌الملل از دانشگاه تربيت مدرس است. وي عضو هيئت علمي و دانشيار دانشگاه علامه طباطبائي مي‌باشد. حسين سليمي پس از اتمام تحصيلات ابتدايي و متوسطه، ديپلم رياضي را از دبيرستان منتظري اخذ كرد. پس از مدتي به فراگيري دروس حوزوي و فلسفه مشغول بود. پس از بازگشايي دانشگاهها در سال 1362 وارد رشته علوم سياسي در دانشگاه تهران شده و بلافاصله در كارشناسي ارشد روابط بين‌الملل در همان دانشگاه ادامه تحصيل دادند. در سال 1372 در دوره دكتري روابط بين‌الملل دانشگاه تربيت مدرس پذيرفته شده و به اخذ درجه دكتري نائل آمد. وی بر زبان های انگلیسی و عربی تسلط دارد.


۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

معرفی اساتید : دکتر احمد نقیب زاده

معرفی اساتید : دکتر احمد نقیب زاده

http://www.farheekhtegan.ir/images/stories/20100202092439.jpg

احمد نقيب زاده استاد دانشگاه، مؤلف ۱۲كتاب، مترجم ۸ كتاب و صاحب ۴۰مقاله علمى، متولد ۱۳۳۲ شهر بابك استان كرمان است. وى در سال۱۳۵۰ از دبيرستان ايرانشهر يزد در رشته ادبى مدرك ديپلم اش را اخذ مى كند. در همان سال در رشته علوم سياسى دانشگاه تهران در مقطع كارشناسى مشغول تحصيل مى شود و در سال۱۳۵۴ نيز تحصيل در اين مقطع را به پايان مى رساند.  او بلافاصله در مقطع فوق ليسانس در همان رشته ادامه تحصيل مى دهد و دانش اندوزى اش را با دفاع از پايان نامه اى ذيل عنوان «جزيره ديه گو گارسيا و سياست آمريكا در هند» تداوم مى دهد.


۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

معرفی اساتید کشور : استاد دکتر حسین دهشیار

معرفی اساتید کشور : استاد دکتر حسین دهشیار

http://www.shahrvandemrouz.com/storage/images/20081105110722t300-75.jpg

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی

کتاب ها:

سیاست خارجی امریکا در آسیا، مؤسسه مطالعات و تحقیقات بین المللی ابرار معاصر تهران، 1382.

مسائل ایران و عراق، مؤسسه مطالعات و تحقیقات بین المللی ابرار معاصر تهران، 1382.

نومحافظه کاران و سیاست خارجی، سرایی، 1384.


۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

معرفی اساتید مطرح کشور : دکتر داوود هرمیداس باوند

استاد دکتر داوود هرمیداس باوند

دکترای حقوق و روابط بین الملل از واشنگتن 

او هم اکنون بازنشسته وزارت امور خارجه و استاد دانشگاه است . استاد سه سال بعد از انقلاب بازنشسته مى شود و بدين ترتيب با بازنشسته شدن، تدريس در درسهاى روابط بين الملل، مسائل اقتصادى و سياسى خاورميانه، مسائل نفت را در دانشگاه تهران و امام صادق(ع) و دروس حقوق بين الملل و حقوق درياها را در دانشگاه علامه طباطبايى و دانشگاه آزاد شروع مى كند.


۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

بیوگرافی دكتر محمد هادي سمتي

دكتر محمد هادي سمتي

دكتر محمد هادي سمتي در سال 1339 در شيراز متولد شد. وي ليسانس خود را در رشته خاكشناسي از دانشگاه ناكادش آمريكا اخذ و سپس در سال 1988 در رشته جامعه شناسي  از دانشگاه تنسي فوق ليسانس دريافت نمود. در سال 1993 موفق به اخذ درجه دكترا از همين دانشگاه در رشته علوم سياسي گرديد.

 دكتر سمتي در سال 1373 عضو هيات علمي دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران شد و يكسال بعد, به سمت معاونت آموزشي دانشكده منسوب گرديد. سپس در سال 1375 به عنوان معاونت پژوهشي دانشكده انتخاب شد و هم اكنون نيز اين پست را عهده دار مي باشد.


برچسب‌ها: معرفی اساتید مطرح کشور
۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

معرفی اساتید کشور : بیوگرافی دکتر جمشيد ممتاز

معرفی اساتید کشور : بیوگرافی دکتر جمشيد ممتاز

File:Djamchid.jpg

- متولد ۱۳۲۱
- اخذ ديپلم علوم طبيعى از دبيرستان پرووان پاريس، ۱۳۴۰ (۱۹۶۱) .
- اخذ مدرك ليسانس حقوق سياسى و عمومى از دانشكده حقوق و اقتصاد دانشگاه پاريس، ۱۳۴۴ (۱۹۶۵) .
- اخذ مدرك ليسانس علوم سياسى از مدرسه مطالعات سياسى دانشگاه پاريس، ۱۳۴۷ (۱۹۶۸) .
- اخذ مدرك فوق ليسانس (ديپلم) حقوق عمومى از دانشكده حقوق دانشگاه پاريس ۲ ، ۱۹۶۸ .
- اخذ مدرك دكتراى حقوق بين الملل و حقوق عمومى از دانشگاه پاريس ۲ ، ۱۹۷۱ .
- عضو هيأت علمى دانشكده حقوق دانشگاه پاريس ۱۰ ، ۷۴-۱۹۶۸ .
- استاديار دانشكده حقوق دانشگاه تهران از سال ۱۳۵۳ تا ۱۳۵۴ .


برچسب‌ها: معرفی اساتید مطرح کشور
۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

معرفی اساتید کشور : دكتر زيباكلام

معرفی اساتید کشور : دكتر زيباكلام

http://www.webna.ir/images/news/414229251.jpg

صادق زيباكلام درسال 1327 درمحله بازارچه آب منگول تهران متولدشد.خودش مي گويد كه پدرم مال محله خاني آبادومادرم مال محله بازارچه نايب السلطنه خيابان ري بودندومن دركوچه ي معروف به ((دعانويس ها))،وسط بازارچه آب منگول ،درجنوب خيابان ري متولدشدم.خانواده مادري ا ش مالك وزمين داربودنداماخانواده ي پدري اش ازطبقه متوسط وبازرگان بودند.جدپدري اش روحاني بوددربازارتهران .نام وي علي زيباكلام بودامادربازارتهران به نام ((آشيخ علي مركب ساز))شناخته ميشداوازمعدود روحانيوني بودكه اعتقاد داشت روحانيون بايدازخود،كاروحرفه اي داشته باشندوازدرآمدهاي شرعي نظير سهم امام ارتزاق نكنند.به همين جهت اويك كارگاه كوچك مركب سازي دربازار تهران داشت ومحصولاتش به نام ((مركب شيخ)) فروخته ميشدند. علي رغم اين طرزتفكر،دكترزيباكلام ميگويدكه جدش ازروحانيون مشروعه خواه بوده است وازشيخ فضل الله نوري حمايت ميكرده است.آشيخ علي دوهمسراختيارميكند،ازهمسردومش فرزندي نداشته ،اماازهمسراولش داراي سه پسرويك دختربوده. پدردكتر،پسردوم آشيخ بود،آشيخ علي قبل ازتولد زيباكلام دراثرتيفوس فوت ميشود.دوپسروي به دنبال تجارت ميروند.پدردكتراماجداي ازفعاليت تجاري بابرادرانش،روي به فعاليتهاي سياسي مي آورد.خوددكترمعتقداست كه فضاي به شدت سياسي دهه 1320،دليل اصلي سياسي شدن پدرش بوده است.اوطرفدار مصدق بوداماازلحاظ تشكيلاتي در((حزب زحمتكشان))به رهبري دكترمظفربقايي فعاليت ميكرد.مسووليت اصلي وي درحزب ،همكاري درانتشارروزنامه ((شاهد))ارگان حزب زحمتكشان بود.


برچسب‌ها: معرفی اساتید مطرح کشور
۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

معرفی اساتید : دكتر الهه كولايي

بيوگرافي  دكتر الهه كولايي

http://mouhajer.files.wordpress.com/2008/05/elahe101387.jpg

دكتر الهه كولايي عضو هيات علمي دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران مي باشد. ايشان پست هاي اجرايي و علمي بسياري داشته كه از جمله آنان مي توان به: مشاور گروه تحولات شرق و مدير كشورهاي مشترك المنافع در مركز تحقيقات استراتژيك, مشاور اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه, نماينده دانشگاه تهران در كميسيون بانوان استان تهران و مدير كل آموزش دانشگاه تهران اشاره كرد. همچنين دكتر كولايي هم اكنون نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي, عضو هيات موسس انجمن دوستي ايران و روسيه, نماينده مجلس شوراي اسلامي در كميسيون حقوق بشر اسلامي, عضو شوراي عالي دفتر مطالعات سياسي و بين المللي وزارت امور خارجه و عضو شوراي سياستگذاري امور زنان در معاونت فرهنگي – اجتماعي وزارت علوم , تحقيقات و فناوري بوده است.


برچسب‌ها: معرفی اساتید مطرح کشور
۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

بيوگرافي: دكتر عبدالرحمن عالم

بيوگرافي: دكتر عبدالرحمن عالم

دكتر عبدالرحمن عالم در 1329 در شهرستان اردبيل متولد شد. ليسانس خود را در رشته علوم سياسي  و در سال 1353 فوق ليسانس رشته روابط يبن الملل را اخذ نمود. در سال 1364 به درجه دكتري علوم سياسي از دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران نائل شد و به عضويت هيات علمي اين دانشگاه درآمد.آثار و تاليفات ایشان در ادامه امده است .


برچسب‌ها: معرفی اساتید مطرح کشور
۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

معرفی اساتید : بيوگرافي دكتر حسين بشيريه

معرفی اساتید : بيوگرافي دكتر حسين بشيريه

حسین بشریه

دكتر حسين بشيريه در سال 1332 در همدان متولد شد. وي ليسانس خود را در رشته علوم سياسي از دانشگاه تهران اخذ و سپس براي ادامه تحصيل به انگلستان عزيمت نمود. در سال 1979 در رشته رفتارشناسي سياسي از دانشگاه اسكس انگلستان فوق ليسانس دريافت نمود و در سال 1982 موفق به اخذ درجه دكترا در رشته تئوري سياسي از دانشگاه ليورپول گرديد. آثار و تاليفات ایشان را در ادامه مطالب مشاهده کنید .

Hossein Bashiriyeh

Ph.D., University of Liverpool, 1982
Visiting Professor of Political Science

Professor Bashiriyeh has taught in the Department of Political Science at Tehran University since 1982 and is a leading expert on issues of civil society, democratization and political development in Iran and the greater Middle East. He is the author or translator of over two dozen books including (in English) The State and Revolution in Iran (1984) and (in Persian) Transition to Democracy (2005), An Introduction to the Political Sociology of Iran: The Era of the Islamic Republic (2002), Obstacles to Political Development in Iran (2000). During hisstay at Syracuse University Professor Bashiriyeh teaches such courses as "Islamic Political Thought," "Middle Eastern Political Systems," "Sociology of Islamic Fundamentalism," and"Transition to Democracy."

hbashiri@maxwell.syr.edu


برچسب‌ها: معرفی اساتید مطرح کشور
۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

معرفی اساتید : بيوگرافي دكتر سيد داود آقايي

معرفی اساتید : بيوگرافي دكتر سيد داود آقايي

دكتر سيد داود آقايي, در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد رشته علوم سياسي به تحصيل پرداخته و در سال 1375 در مقطع دكتري روابط بين الملل فارغ التحصيل شده اند.

آثار و تاليفات:

كتاب:

          1-     سياست و حكومت در عربستان سعودي- تهران, موسسه خدمات فرهنگي انقلاب, 1368

          2-     نقش و جايگاه شوراي امنيت در نظم نوين جهاني, تهران, اتنشارات پيك فرهنگ, 1375

          3-     روابط متقابل ايران و سازمانهاي بين المللي, تهران, انتشارات مركز اسناد انقلاب اسلامي, 1381

و ....


برچسب‌ها: معرفی اساتید مطرح کشور
۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

معرفی اساتید : بيوگرافي دكتر نسرين مصفا

معرفی اساتید : بيوگرافي دكتر نسرين مصفا

http://www.irdiplomacy.ir/Images/Article/nasorn%20mosaffa.jpg

دكتر نسرين مصفا در سال 1333 متولد شد. وي ليسانس خود را در رشته علوم سياسي‌ و فوق ليسانس را در رشته روابط بين الملل اخذ نمود و سپس موفق به اخذ درجه دكتري در رشته علوم سياسي گرديد. وي داراي گواهينامه عالي در: حقوق بين الملل: آكادمي حقوق بين الملل هلند, صلح و توسعه: دانشگاه اروپايي صلح اتريش, حقوق بشر دوستانه: دانشگاه اروپايي صلح اتريش, حقوق انساني زن: يونسكو WUS اتريش و حقوق و روابط بين الملل مركز روابط دانشگاهي: يوگسلاوي سابق مي باشد.


برچسب‌ها: معرفی اساتید مطرح کشور
۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

بيوگرافي: دكتر حميرا مشيرزاده

بيوگرافي: دكتر حميرا مشيرزاده

دكتر حميرا مشيرزاده در سال 1341 در تهران متولد شد. وي ليسانس خود را در سال 1368 در رشته علوم سياسي از دانشگاه تهران دريافت و سپس در رشته روابط بين الملل از همين دانشگاه فوق ليسانس دريافت نمود. وي در سال 1378 موفق به اخذ درجه دكتري در رشته علوم سياسي از دانشگاه تهران گرديد.   دكتر مشيرزاده فعاليتهاي علمي بسياري داشته و دارند. از جمله اين فعاليتها مي توان به عضويت در هيئت تحريريه مجلات معتبر در زمينه هاي علوم سياسي, سياست خارجي و روابط بين الملل و همچنين عضويت در هيئت علمي كنفرانسهاي داخلي و بين المللي تخصصي اشاره كرد.

آثار و تاليفات:

كتابها:


برچسب‌ها: معرفی اساتید مطرح کشور
۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

معرفی اساتید مطرح کشور : دکتر جواد طباطبایی

معرفی اساتید مطرح کشور : دکتر جواد طباطبایی

http://www.blogfa.com/photo/z/zavalandishe.jpg
وی در سال ۱۳۲۴ در تبریز به دنیا آمد. پس از اخذ لیسانس حقوق از دانشکده حقوق و علوم سیاسی از دانشگاه تهران به فرانسه رفت و در دانشگاه سوربن به ادامه تحصیل پرداخت و موفق به دریافت دیپلم مطالعاتی D.E.S در رشتهٔ فلسفهٔ سیاست شد. در سال ۱۳۶۳ طباطبایی با نوشتن رساله‌ای دربارهٔ «تکوین اندیشه سیاسی هگل جوان»، با دریافت درجهٔ ممتاز دکترای دولتی به ایران بازگشت. پس از بازگشت به عضویت هیات علمی درآمد و معاون پژوهشی دانشکدهٔ حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران شد. درهمان حال، او سردبیری نشریه همین دانشکده را به عهده گرفت. بدلایلی از کار بر کنار و از دانشگاه اخراج شد. البته بعد از چندی که دوباره به کار فراخوانده شد، او نپذیرفت. او به کار پژوهشی خود در مراکز دیگر ادامه داد و با امکاناتی که در مراکز پژوهشی فرانسه و آلمان فراهم آمد، پژوهشی درباره تاریخ سیاسی ایران را دنبال کرد.


برچسب‌ها: معرفی اساتید مطرح کشور
۞  ادامه مطلب
لینک ثابت | نوشته شده در  ساعت   توسط   | 
:::: عناوین آخرین مطالب ::::
  روش پروپوزال نویسی در روابط بین الملل
  نظریه و فرانظریه در روابط بین الملل
  Islam in Albnaia
  کتاب آلبانیایی همراه
  فرا اثبات‌گرايي، تئوري انتقادي بين‌المللي و نقد واقع‌گرايي
  نقش شبکه های اجتماعی در انقلاب مصر
  تأثیر شبکه ای شدن ارتباطات بر تحولات سیاسی- امنیتی کشورهای عربی خاورمیانه
  بيوگرافي اشخاص مطرح: دکتر حسن روحانی ( Hassan Rohani )
  مكتب فرانكفورت و چالش هاي اثبات گرايان
  نقش سازمان های بین المللی در تامین صلح جهانی
  مفاهیم پایه : پوپولیسم
  فراخوان مقاله پایگاه تخصصی سیاست بین الملل
  تئوری انتقادی بین‌المللی و نقد نو واقع‌گرایی
  ارزیابى وضعیت رشته روابط بین الملل در ایران
  مذاکرات سیاسی بین المللی و نقش جنگ روانی
  بررسي برنامه عمران ملل متحد (UNDP) درساختار و عمل
  First Albanian language learning book was published in Iran
  گفتمان نوعثمانی گری و تشدید تقابل ترکیه و اسرائیل
  شاخص هاي مهم نفت خليج فارس ، از ديدگاه سياست خارجي آمريكا
  مفاهیم پایه : پوزيتيويسم منطقي
کلیه حقوق محفوظ است. استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.

ایمیل اینپا: political.ir@gmail.com